analiz_kosesi

banner_tsf

banner_isbanknew
gsb
banner_tsf20yil
Şampiyona Başladı
acilis2012 Türkiye Şampiyonası 29 Ocak 2012 Pazar günü saat 11.00'da Antalya-Kemer Limak Limra Otel'de başladı. 60 ilden ve KKTC'den 309 sporcunun katılımıyla başlayan Türkiye Şampiyonası'nda dört GM(Büyükusta), altı IM(Uluslararası Usta), altı FM(FIDE Ustası) ve üç CM'nin(Usta Adayı) yer alıyor. 

Şampiyonanın açılış konuşmasını Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı yaparken, Başkan Vekilleri Tahsin Aktar ve Murat Kul, Asbaşkan Gülkız Tulay, Yönetim Kurulu Üyeleri Aşkın Keleş, Ahmet Arda Kılıç, Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Dr. Kadri Çağlayan, Dr. Olgun Kulaç, İlhan Berik, Denetleme Kurulu Başkanı Murat Şengül hazır bulundular.

Açılış konuşmasında geçmiş şampiyonları sporcu ve konuklara hatırlatan Yazıcı, "kahraman" olarak nitelendirdiği eski Türkiye şampiyonlarını kürsüye davet ederek önümüzdeki yıllarda işlerinin çok daha zor olacağını, genç kuşağın kendilerine hızla yetiştiğini belirtti. Konuşmanın ardından Türkiye Satranç Federasyonu'nun değerli yönetim ve denetleme kurulu üyeleri sembolik açılış hamlelerini gerçekleştirdiler.

Şampiyona boyunca ilk 66 masanın maçlarını Türkiye Satranç Federasyonu sanal stadyumlarından canlı olarak izlemeniz mümkün. Ayrıca Türkiye Şampiyonası'nda oynanan maçların analizleri eski Türkiye Şampiyonu FM Ahmet Can Yurtseven tarafından yapılacak ve analiz köşesinde yer alacaktır.


 
Turkish Chess Federation © 2011