analiz_kosesi

banner_tsf

banner_isbanknew
gsb
banner_tsf20yil
Liderlik Dörde Bölündü

tur9webbTürkiye'nin dört bir yanından gelerek yaklaşık bir haftadır kıyasıya mücadele eden sporcularımız dokuz turu geride bıraktı. İlk masada oynanan GM Dragan Solak - GM Barış Esen partisi 13 hamlede beraberlikle sonuçlandı. Tura eş puanla lider giren Solak bu beraberliğin ardından 7,5 puanla IM Mert Erdoğdu, IM Burak Fırat ve Ege Köksal ile birinci sırayı paylaştı. Onuncu ve son turu 5 Şubat Pazar saat 10.00'da başlayacak şampiyonanın dokuzuncu turundan fotoğraflar ve notlar aşağıda yer alıyor.

Dördüncü masada oynanan IM Mert Erdoğdu - FM Hakan Erdoğan partisinin galibi IM Erdoğdu şunları söyledi; " FM Erdoğan daha önce defalarca oynadığımız Dragon Savunması'nı oynadı. 18... b4? 19. Ad5 Ad5 varyantının Kdh1 yüzünden oynanamadığını geç farkettiğini düşünüyorum. Ama Dragon Savunması'nda bu tip hataların maalesef telafisi olmuyor.

Genç ve yetenekli oyuncularımız Ege Köksal ve CM Vahap Şanal partisi ise turun en son biten partileri arasında yerini aldı. Masadan kazanç ile ayrılan Ankaralı sporcu Ege Köksal bizlerle düşüncelerini paylaştı. "Şah Hint savunmasına hazırlanmıştım fakat Vahap Nimzo-Hint oynayınca biraz şaşırdım ve süremi burada iyi kullanamadım. 12. e4 sürüşünün hatalı olduğunu düşünüyorum. 16. hamlede piyon kaybetmeme rağmen inisiyatifi elimde bulunduruyordum. 22. Kxd7'nin Kg7 tehdidi ile kazanca götüreceğini düşündüm. Burada da Vahap'ın hamlesi benim için sürpriz oldu. 23... Kae8 beklerken 23... Kad8 oynadı. Otuzuncu hamlede Ff6 oynamayı amaçladım fakat şahını e8 karesinden kaçıp daha sonra at üstün kalacağı için vazgeçtim. Bu nedenle vezirleri değişip oyunsonuna geçmeyi planladım. Açık oyunsonunda filin ata karşı olan avantajını kullanarak partiyi kazanmayı başardım.

 


 ege
Ege Köksal 7,5 puanla şampiyon adaylarından
denizocakacan
İstanbullu sporcu Deniz Ocakaçan
enesemrebal
Enes Emre Bal
IMG_0795
1978-1979-1986-1989-2004 Türkiye Şampiyonu IM Turhan Yılmaz
IMG_0815
Bursa İl Birincisi Necmettin Korkmaz
IMG_7771
FM Mert Yılmazyerli
IMG_7775
CM Cankut Emiroğlu
IMG_7833
2010 Türkiye Şampiyonu IM Oğulcan Kanmazalp
mehmeteminkaplan
Mersinli sporcu Mehmet Emin Kaplan
melihokus
Melih Okuş
resulcaner
Kayserili sporcumuz Resul Caner
hakemler
Şampiyona Hakemlerimiz
 
Turkish Chess Federation © 2011